iWAM

Home > iWAM
iwam

The Inventory for Work Attitude & Motivation iWAM™  to narzędzie, dzięki któremu poznasz siebie i swoje predyspozycje, które pomogą Ci lepiej funkcjonować we wszystkich obszarach Twojego życia. Znajomość własnych metaprogramów pozwala zmieniać i wierzyć we własne możliwości, motywować się i podtrzymywać swój zapał, niezależnie od zadania jakie przed Tobą stoi.

Co to jest iWAM™?

iWAM™ - The Inventory for Work Attitude & Motivation to narzędzie badające metaprogramy, czyli nieświadome filtry poznawcze, określające nasze zachowania, schematy myślenia i uczucia. Wyniki kwestionariusza iWAM™ dostarczają całościowego, holistycznego opisu człowieka w aż 48 metaprogramach (jak np. Poziom aktywności, kierunek działania, nastawienie do zadania). Jednocześnie dzięki spotkaniu z certyfikowanym konsultantem omówione są konkretne wzorce metaprogramów, które są istotne dla klienta tu i teraz i mogą być rozwijane w zależności od pojawiających się potrzeb i wyzwań.

Co to oznacza?

  • Każdy człowiek ma określoną ilość zasobów (wiedzę, umiejętności, sposób myślenia, sposoby działania w określonych sytuacjach itd.).
  • Zasoby i sposób ich wykorzystania przekładają się na efektywność naszej pracy, to jak zarządzamy, jak się komunikujemy, jakie podejmujemy decyzje.
  • Metodologia iWAM™ umożliwia określenie, które posiadane zasoby nas wspierają, a które powinniśmy rozwijać, by osiągać lepsze efekty indywidualnie i zespołowo.
  • Narzędzie pozwala lepiej zrozumieć sposób zachowania i komunikowania się jednostek, a dzięki temu znacząco podnieść  efektywność całego zespołu i managera.
  • Diagnoza za pomocą iWAM™ jest bardzo dobrym punktem wyjścia do zaprojektowania procesu rozwojowego jednostek i zespołów.

Metaprogramy

Metaprogramy to nieświadome filtry poznawcze określające nasze zachowania, sposób myślenia i uczucia.

Metaprogramy to sposoby filtrowania informacji przez różnych ludzi, które określają nasz sposób zachowania, myślenia, odczuwania, pozwalają poznać i przewidzieć, co motywuje daną osobę, jakie jest jej podejście do pracy, jak woli się komunikować i jak działać w swoim kontekście zawodowym. IWAM™ pozwala organizacji uwzględnić indywidualne preferencje i docenić każdą osobę za jej mocne strony. Narzędzie to może pomóc organizacji lepiej wykorzystać potencjał ludzki jej pracowników.

Przykład:

Orientacja na cel

  • Osoby mocno skoncentrowane na celu mogą lekceważyć potencjalne zagrożenia i niebezpieczeństwa, jednak czasami, dzięki temu, są niezastąpione, gdyż nawet wtedy, gdy wszystko idzie źle, one utrzymują kierunek i wytrwale dążą do osiągnięcia celu.
  • Dla osób z niskimi wynikami cel nie jest elementem pracy, który motywuje ich do działania.

Przykład:

Zamknięcie z sukcesem projektu, zdanie egzaminu z wyróżnieniem, zdanie prawa jazdy za pierwszym podejściem. Kupowanie samochodu ze względu na jego status. 

Nastawienie od Problemu

  • Osoby z wysokimi wynikami zwracają uwagę na ewentualne zagrożenia, myślą o tym, jakie problemy mogą się pojawić przy realizacji projektu i zastanawiają się nad tym, jak można ich uniknąć. Osoby te są zmotywowane gdy mają możliwość zidentyfikowania...
  • Osoba, która uzyskała niski wynik może być zdemotywowana przez konieczność radzenia sobie z problemami.

Przykład:

Rozwiązywanie problemów. Rzucenie palenia, z obawy przed rakiem płuc. Oszczędzanie pieniędzy, w celu uniknięcia ubóstwa. Wykrywanie barier i potencjalnych "minusów".

puchar

Korzyści

Dla osoby

iWAM™  pozwala lepiej zrozumieć swoje strategie myślenia. Dzięki temu jesteś w stanie podnieść swoją efektywność i umiejętność komunikacji. Znając swoje metaprogramy możesz skutecznie realizować się w pracy i planować swój rozwój w obszarach, które będą wspierać Cię we wszystkich obszarach zawodowych i osobistych.

Dla zespołu

iWAM™  pomaga osiągnąć cele w najbardziej efektywny sposób. Najczęściej dokonuje się tego poprzez większe zintegrowanie zespołu, usprawnienie komunikacji i uspójnienie celu organizacji z celami poszczególnych osób. Przyjrzenie się podejmowanym działaniom i zrozumienie ich źródeł wynikających ze wzorców metaprogramów, ułatwia podejmowania decyzji i tym samym przekłada się na zwiększenie odpowiedzialności. Praca na zasobach i wartościach przynosi również wzrost zaangażowania i motywacji pracowników. Systematyczny proces coachingu przekłada się na zmianę nawyków, a te mogą nawet zmieniać kulturę pracy w organizacji.

Dla firmy

iWAM™  pozwala spojrzeć na każdego pracownika z perspektywy jego indywidualnego potencjału na który składają się m.in. jego umiejętności, doświadczenie, postawy, sposób myślenia. Ta świadomość umożliwia zaprojektowanie efektywnych działań rozwojowych, zarówno w obszarze szkoleń jak i uczestnictwa w angażujących projektach, a także stworzenie wspierającego środowiska pracy, co przekłada się na wzrost motywacji i zaangażowania pracowników oraz zmniejszenie retencji. Poprawa jakości współpracy w zespołach sprzyja efektywności w realizacji projektów i poprawę wyników całej organizacji.

ikonka

Unikatowy

Jako jedyny pokazuje aż 48 metaprogramów, które określają Twoje zachowania, sposób myślenia i uczucia

ikonka

Praktyczny

Odnosi się konkretnie do Twoich wartości, poglądów, przekonań. Dzięki warsztatom wypracujesz własne możliwe rozwiązania

ikonka

Dla osób indywidualnych

Wspiera w diagnozie i rozwoju osobistym

ikonka

Dla zespołów

Wspiera w diagnozie i rozwoju osobistym oraz tworzeniu efektywnych zespołów

ikonka

Wysoce wiarygodny

Kwestionariusz iWAM™ spełnia standardy wysokiej jakości narzędzi psychometrycznych

ikonka

Pozytywny

Pozwala poznać wszystkie filtry poznawcze i wskazać te, które są najbardziej charakterystyczne w Twoim sposobie myślenia, a dzięki tej świadomości możesz je zmieniać i dostosowywać do aktualnych  potrzeb

ikonka

Świetnie oceniany

Średnia ocen z ankiet to 4,9

ikonka

Klienci indywidualni

Coaching, rozwój osobisty, wsparcie w podejmowaniu decyzji

ikonka

HR

Rekrutacja, modele kompetencyjne, wyznaczanie celów

ikonka

Zespoły

Team building, poprawa współpracy

ikonka

Liderzy

Rozwój, potencjał, mocne strony, obszary do pracy



Kontakt

Adres

ul. Kołacińska 21/1 03-171 Warszawa

Telefon

+48 502 651 478

E-mail

biuro@kerel.com.pl